Etiketler

Karataş: Gerekli Tedbirleri Aldık, Endişelencek Birşey Yok

Yeşilyurt İlçesi Gündüzbey Mahallesi Kozluk mevkinde bulunan Keklicek HES santralini besleyen sulama kanalının patlaması neticesinde Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’ne ait Kaptaj Tesisini sel suları bastı.

DSİ Porga Kanalı Patladı, Kaptajı Sel Bastı

Bayramın 4. Günü sabah saatlerinde Yeşilyurt ilçesi Porga bölgesinde devasa kanallar patladı, milyonlarca litre su boşa aktı, Çat barajından gelen su yön değiştirdi, evler, araçlar, bahçeler bağlar adeta harabeye döndü. Kaptajı basan sel suları nedeniyle kaptajın vanaları kapatıldı.

Başkan Güder: “Battalgazi’mizin Okul İhtiyaçları Gideriliyor”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 24 Ocak depreminde Battalgazi’deki bazı okulların hasar görmesinin ardından Malatyalı iş adamı Mehmet Ali Aydınlar tarafından ilçeye yaptırılan 24 derslikli “Mehmet Ali Aydınlar Malatya Lisesi” okul inşaat çalışmalarını inceledi.

DEVA Battalgazi İlçe Teşkilatı Çiftçilerle Buluştu

DEVA Partisi Battalgazi İlçe Başkanı Göksel Atlı, Kadın Çalışmaları Başkanı Tuğba Farımaz ile birlikte Battalgazi İlçesinde Adagören, Ağılyazı,Alişar, Boran, Çolakoğlu Mahallelerinde sergen alanlarını gezerek çiftçilerin sorun ve sıkıntılarını dinlediler.

Komşu Belediye başkanlarından Akçadağ Dayanışma Derneği ne Ziyaret

Akçadağ Dayanışma Derneği Akçadağ ilçesine komşu önemli iki Belediye Başkanını Genel merkezinde ağırladı.

Başkan Güder’den Mevsimlik İşçilere Bayram Ziyareti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Dünya Kayısı Başkenti Malatya’ya Kayısı hasadı için bölge illerden çalışmaya gelen mevsimlik tarım işçilerini ziyaret ederek, kolaylıklar diledi ve Kurban Bayramlarını kutladı.

Özpınar Ailesinin Acı Günü

AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkan Yardımcısı, Siyasi Hukuki İşler Başkanı İş İnsanı Erkan Özpınar’ın Babaannesi Ayşe Özpınar vefat etti.

En İyi Yaş Kayısılar Doğanşehir Ve Darende İlçelerinden

150 Üreticinin Katılımıyla Yaş Kayısı Yarışması Yapıldı

Kaya Ailesinin Acı Günü

MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya’nın Kayınbabası Osman Kaya vefat etti.

Battalgazi’de Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 20-23 Temmuz tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramında vatandaşların kurbanlarını rahat bir ortamda kesmeleri için ilçede 2 adet kurban kesim yerinin vatandaşların hizmetinde olacağını bildirdi.

Bayram Öncesi İşçi Çocuklarının Bayram Hediyesi İyi Parti Battalgazi İlçe Teşkilatından

İyi Parti Battalgazi İlçe Kadın ve Gençlik kolları teşkilat başkanlığı Gönüllere Dokunuyor.

AKÇADAĞDER’e Önemli Ziyaret

Akçadağ İlçesinin önemli iş insanı, siyasetçi, kanaat önderi Osman Güde Akçadağ Dayanışma Derneğine ziyaret gerçekleştirerek yeni yönetimi çalışmalarından dolayı tebrik etti.

AKÇADAĞDER Başkanı Maskar” İlçemize Yapılacak Her Hizmetin Yanındayız”

Akçadağ Dayanışma Derneği Başkanı Murat Maskar Yönetim kurulu üyeleri İş İnsanı Erdal Üstün, Übeyit Öksüz ve Deniz Şahin Kısa adı AK-EL olan Akçadağ Elbistan Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı yönetimini Dernek binasında misafir etti.

Malatya’da Tefecilik, Uyuşturucu Madde ve Hap İle Mücadele

Malatya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce torbacı olarak tabir edilen Sokak Satıcılarına yönelik İl Merkezi ve Doğanşehir ilçesinde yapılan çalışmada;

Battalgazi’ye 25 Milyonluk Dev Yatırım

Battalgazi Belediyesi, Bulgurlu Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve toplam değeri 25 Milyon TL’yi bulan Güneş Enerji Santrali, Bitüm Depolama Tankı, Soğuk Asfalt Emülsiyon Üretim Tesisi ve Kombine Sathi Kaplama Aracı ve iş makinaları hizmet yatırımının toplu açılış töreni gerçekleştirildi.

Yeşilyurt’ta Saklı Cennet Yeşil Bade Restoran

Malatya’nın Yeşilyurt İlçesinde Yeşillikler arasında doğayla iç içe büyüleyici güzellikler arasında vakit geçirilebilecek özel mekânlardan biri olma özelliğiyle Yeşil Bade Restoran kapılarını Malatyalılara açtı.

Yenilenen Yüzüyle Battalgazi Geleceğe Hazır!...

Hafta sonu itibarıyla Malatya’nın en büyük ilçesi bir o kadar’ da hizmet alanı büyük ve yatırımlara susamış geçmişiyle önemli bir yere sahip Battalgazi İlçemizdeki yapılan hizmetleri yerinde görme ve çalışmaları gözlemleme fırsatımız oldu.

DEVA Partisi Battalgazi Kadın Çalışmaları Başkanı Tuğba Farımaz Tarım İşçileriyle Buluştu

DEVA Partisi Battalgazi Kadın Çalışmaları Başkanı Tuğba Farımaz ilçe teşkilatıyla birlikte Battalgazi İlçesinde Kayısı Bahçelerini gezerek tarım işçileriyle buluştu.

Kale İlçe’de Mezarlık Alanı Bakımsızlıktan Yok Olma Tehlikesiyle Karşı Karşıya

Malatya’nın Kale ilçesi Mahmut Dursun Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Kale Merkez Mezarlığı bakımsızlıktan ve düzensizlikten dolayı vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Başkan Maskar” Hivay Tekstil İlçemizde İş Kapısı Oldu”

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde tekstil sektöründe Atölye açarak yöresine ve bölgesine önemli ekonomik girdi sağlamanın yanında istihdam ile işsizlik sorununa az da olsa çare olan Hivay Tekstil’e bir övgü de Akçadağlılar Dayanışma Derneğinden geldi.

Zafer Turizm’den Akçadağ İlçesine Yazıhane

Malatya’nın en Prestijli Seyahat firmalarından Malatya Zafer Turizm Akçadağ İlçesine yazıhane açtı

İyi Parti Genel Bşk. Akşener Yardım Talep Eden Malatyalı Gür’ü Unutmadı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Malatya ziyaretinde yardım isteyen Malatyalı gencin isteğini Genel Başkan Akşener geri çevirmeyip alışveriş Kartları ve Tablet gönderdi.

Başkan Çınar, Horata Deresi Etrafındaki Yeşillendirme Çalışmalarını İnceledi

“İlçemizin Her Noktasını Güzelleştiriyoruz”

Başkan Çınar, Savunma Sanayi ve Savaş Makinaları Açık Hava Müzesindeki Çalışmaları İnceledi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Beylerderesi Şehir Parkımız içerisinde yapımı süren Savunma Sanayi ve Savaş Makinaları Açık Hava Müzemiz ile şanlı tarihimizi ve askeri teçhisatları tüm boyutlarıyla ziyaretçilerimize tanıtmış olacağız. İlçemizi müzeler kenti yapma yolunda kalıcı ve güçlü adımlar atıyoruz.” diye konuştu.

AK Partili Çalık: Malatya Özel Harekat Bölge Müdürlüğü Binasının İhalesi Yapıldı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’nın Battalgazi ilçesine bağlı Bulgurlu Mahallesindeki 2 bin dekar alana kurulacak Özel Harekat Bölge Müdürlüğü inşaatının yapım ihalesinin gerçekleştiğini ve yüklenici firmaya yer tesliminin yapıldığını açıkladı.

Fırat EDAŞ Malatya’da Yatırımlarına Hız Kesmiyor

Malatya’da yatırımlarına kesintisiz devam eden Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., Yeşilyurt İlçesi Kuyulu Mahallesi için planladığı 2 milyon 279 bin TL’lik yatırım çalışmasını tamamladı.

BBP Akçadağ İlçe Bşk. Arif Koyun’dan MTB’ye Ziyaret

Akçadağ Büyük Birlik Partisi ( BBP ) İlçe Başkanı Arif Koyun Malatya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan’ı ziyaret ederek Kayısıyla ilgili bilgiler aldı.

Yazıhan Belediye Başkanı Öztürk’ten Suyu Tasarruflu Kullanın Çağrısı

Yazıhan Ovasının bereketli topraklarıyla buluşan Boztepe Barajının suyu Ovaya hayat verirken Yazıhan İlçesinde yetişen kaliteli ürünler ise her geçen gün ekonomiye ve işsizliğe katkı sunmaya devam ediyor.

AK Partili Çalık: Malatya’nın Her Noktasına Hizmetlerimizi Götürüyoruz

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Arapgirlilerin isteklerini yerine getirip, sorunlarına çözüm ürettiklerini kaydederek, “Arapgir’e ulaşımdan sağlığa, eğitimden gençlik spor hizmetlerine, TOKİ’den kültür ve turizm yatırımlarına kadar her alanda önemli hizmetler yaptık, bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz.

Gürkan, “ Birliğin ve Beraberliğin Timsali Olacağız”

Kuluncak İlçesi Başören Mahallesini Ziyaret Eden Başkan Gürkan, “En Fazla Yatırım Ve Hizmet Yapan İl Malatya Ve Malatya Büyükşehir Belediyesidir”