AK Parti Milletvekillerinden 2. OSB Ziyaret

AK Parti Malatya Milletvekilleri Kâhtalı ve Çakır 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Vahap Erdem ve yönetimini ziyaret ettiler

PAYLAŞ
AK Parti Milletvekillerinden 2. OSB Ziyaret
AK Parti Malatya Milletvekilleri Kâhtalı ve Çakır 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Vahap Erdem ve yönetimini ziyaret ettiler

         AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, kentin tarım şehri olmasının yanı sıra sanayi üretiminde bölgede önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek ihracatın 2003’ten bu yana 4 kart attığını söyledi.


          AK Parti Malatya Milletvekilleri Hakan Kahtalı ve Ahmet Çakır, beraberinde AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcıları Mahmut Boyraz, Mustafa Duyar ve Yeşilyurt Kadın Kolları Başkanı Esin Tanrıverdi ile birlikte 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Vahap Erdem ve yönetimini ziyaret etti. Burada OSB hakkında detaylı bilgiler alan Milletvekili Hakan Kahtalı, Malatya’nın tarım kenti olmasının yanı sıra sanayi alanında da bölgenin ve ülkenin göz bebeği durumunda olduğunu dile getirdi.

 

       2. OSB’de şuanda 14 binin üzerinde çalışanın bulunduğunu ve yüzde yüz dolulukla çalıştığını kaydeden Kahtalı, “AK Parti dönemlerinde alt yapı ve hibe destekleri ile sanayi bölgelerimiz büyümeye devam ediyor. Buradaki OSB Meslek Yüksek Okulu ve lisesi ile eğitim gören öğrencilerimiz ileride sanayicilerimize katma değer üretmelerinde büyük destek verecek. Buradaki müteşebbis heyetimize de teşekkür ediyorum. Dünyadaki ekonomik şartları de göğüsleyerek dünya ile rekabet üretecek ürünleri üretiyorlar. 2003’ten bu yana kentte ihracatımız 4 katına çıktı” dedi.


         Hükümet olarak verdikleri destek ve teşviklerle istihdamın artmasına da katkı sunduklarını kaydeden Kahtalı, 1 ve 3’üncü OSB’nin de tamamen gelişmesiyle buradaki istihdamın 40 binin üzerine çıkacağını da belirtti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN