Eğitim

Rektör Karabulut 'Üniversitemiz Sürekli Olarak Kendisini Yenilemekte ve Geliştirmektedir' Rektör Karabulut “Üniversitemiz Sürekli Olarak Kendisini Yenilemekte ve Geliştirmektedir”
Şehriban Günata adına Yaptırılan Anadolu Lisesinin Yapım Çalışması başladı Şehriban Günata adına Yaptırılan Anadolu Lisesinin Yapım Çalışması başladı
Başkan Güder'den Dereceye Giren Öğrencilere Sürpriz Hediye Başkan Güder’den Dereceye Giren Öğrencilere Sürpriz Hediye
Ticaret Borsasından Öğrencilere Kırtasiye Ve Spor Malzemesi Yardımı Ticaret Borsasından Öğrencilere Kırtasiye Ve Spor Malzemesi Yardımı
MTÜ ve BÜGEM Arasında Alanında İlk İş Birliği Protokolü İmzalandı MTÜ ve BÜGEM Arasında Alanında İlk İş Birliği Protokolü İmzalandı
MEB  Ölçme, Değ. ve Sınav Hizmetleri Genel Müd. Dr. Sadri Şensoy Malatya'da MEB Ölçme, Değ. ve Sınav Hizmetleri Genel Müd. Dr. Sadri Şensoy Malatya’da
Merhum Cumhurbaşkanı Özal MTÜ'de Anılacak Merhum Cumhurbaşkanı Özal MTÜ’de Anılacak
Fevzi Şahin Türk Eğitim Sen Malatya Şubesini yönetmeye talibiz Fevzi Şahin Türk Eğitim Sen Malatya Şubesini yönetmeye talibiz
Malatya Valiliğinden Yüz Yüze Eğitim Kararı Malatya Valiliğinden Yüz Yüze Eğitim Kararı
Malatyalı Prof. Dr. Cengiz Ara Biruni Üniversitesinde Göreve Başladı! Malatyalı Prof. Dr. Cengiz Ara Biruni Üniversitesinde Göreve Başladı!
Battalgazi Belediyesi'nden Mavi Balonlarla Otizm Farkındalığı Battalgazi Belediyesi’nden Mavi Balonlarla Otizm Farkındalığı
Mv. Ağbaba 'Kütüphaneler Haftasına Halk Kütüphanesi Olmadan Giren Şehir' Mv. Ağbaba "Kütüphaneler Haftasına Halk Kütüphanesi Olmadan Giren Şehir"
Malatya'dan 5 Proje Bölge Birincisi Malatya’dan 5 Proje Bölge Birincisi
Türkiye Ulusal Ajans Başkanı Astarcı MTÜ'ye Konuk Oldu Türkiye Ulusal Ajans Başkanı Astarcı MTÜ’ye Konuk Oldu
'Çocuklarımız Okullarda Öğretmeni Rol Model Seçer' “Çocuklarımız Okullarda Öğretmeni Rol Model Seçer”
İlyas Kitap Kafe, Kitapseverlerin Hizmetine Sunuldu İlyas Kitap Kafe, Kitapseverlerin Hizmetine Sunuldu
Malatya'ya Önemli Bir Merkez Daha Kazandırılıyor Malatya’ya Önemli Bir Merkez Daha Kazandırılıyor
MTÜ'den Yaşlılara Saygı Haftası Uluslararası Çalıştay'ı MTÜ’den Yaşlılara Saygı Haftası Uluslararası Çalıştay’ı
İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay'dan Mektup Yazan Öğrenciye Okulunda Ziyaret! İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay'dan Mektup Yazan Öğrenciye Okulunda Ziyaret!
ESKK Başkanı Evren' Emeği Geçenlere Teşekkür Ederim' ESKK Başkanı Evren" Emeği Geçenlere Teşekkür Ederim"
Eğitim Haberleri

Rektör Karabulut “Üniversitemiz Sürekli Olarak Kendisini Yenilemekte ve Geliştirmektedir”

“MTÜ’den Yüksek Öğretim Kurumlarında Program ve Ders Bilgi Paketlerinin Hazırlanması Webinar Programı”

Şehriban Günata adına Yaptırılan Anadolu Lisesinin Yapım Çalışması başladı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi, Aşağı bağlar Mahallesinde bulunan 8.869,86 m2 lik arsa üzerinde hayırsever işadamı Sabri Günata tarafından tüm masrafları karşılanarak Eğitime yüzde yüz Destek Kampanyası çerçevesinde 24 derslikli Anadolu Lise binasının yapım kazı çalışmaları başladı.

Başkan Güder’den Dereceye Giren Öğrencilere Sürpriz Hediye

Başkan Güder, Bilgi Yarışmasının Ödül Törenine Katıldı

Ticaret Borsasından Öğrencilere Kırtasiye Ve Spor Malzemesi Yardımı

Malatya Ticaret Borsası, İnönü Üniversitesi ve Battalgazi Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Hacı Halil Çiftliği İlkokulu ve Ortaokulu’ndaki öğrencilere kırtasiye ve spor malzemesi yardımı yapıldı.

MTÜ ve BÜGEM Arasında Alanında İlk İş Birliği Protokolü İmzalandı

“MTÜ Öğrencileri Stajyer Olarak Kabul Edilecek”

MEB Ölçme, Değ. ve Sınav Hizmetleri Genel Müd. Dr. Sadri Şensoy Malatya’da

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy Malatya ziyaretinde Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırmasında (PIRLS) Türkiye’yi temsil edecek olan okulları ziyaret etti.

Merhum Cumhurbaşkanı Özal MTÜ’de Anılacak

MTÜ’den Türkiye’nin Turgut Özal’ı, Turgut Özal’ın Türkiye’si konulu E-Kongre

Fevzi Şahin Türk Eğitim Sen Malatya Şubesini yönetmeye talibiz

Malatya'da Eğitim camiasının önemli Saygın isimlerinden 29 yıllık eğitimci- İdareci Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Fevzi Şahin Türk Eğitim Sen Malatya Şubesine Başkan adaylığını açıkladı.

Malatya Valiliğinden Yüz Yüze Eğitim Kararı

Malatya Valiliği Covid-19 Tedbirleri kapsamında kısmen yüz yüze eğitme izin verirken, Ortaokul 5, 6, 7. sınıflarda ve lise hazırlık 9. 10. ve 11. sınıflarda ikinci bir karara kadar tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesini kararlaştırdı.

Malatyalı Prof. Dr. Cengiz Ara Biruni Üniversitesinde Göreve Başladı!

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinde uzun yıllar Genel Cerrahi ABD Öğretim üyeliği yapan, Karaciğer Nakli ekibinin içerisinde bulunan deneyimli Türkiye'nin sayılı cerrahlarından Malatyalı Prof. Dr. Cengiz Ara Şubat 2020 yılında Malatya'dan ayrılarak İstanbul Medicana Sağlık Grubu Beylikdüzü Hastanesi'nde göreve başlamıştı.

Battalgazi Belediyesi’nden Mavi Balonlarla Otizm Farkındalığı

Battalgazi Belediyesi tarafından 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü kapsamında "Otizme Mavi Işık Yak" etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılanlar, otizme dikkat çekmek amacıyla otizmli çocuklarla birlikte doğaya mavi balon uçurdu.

Mv. Ağbaba "Kütüphaneler Haftasına Halk Kütüphanesi Olmadan Giren Şehir"

“800 Bin Nüfuslu Şehrin Ayıbı ; 2 Katlı Konakta Halk Kütüphanesi"

Malatya’dan 5 Proje Bölge Birincisi

Yarışma, lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca (BİDEB) düzenlenmektedir. “ 52.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”Bölge değerlendirmeleri 25-26 Mart 2021 Tarihleri arasında Covid-19 salgını nedeniyle çevrim içi yapılmıştı.

Türkiye Ulusal Ajans Başkanı Astarcı MTÜ’ye Konuk Oldu

MTÜ’den Avrupa Birliğine Genel Bakış ve AB Projeleri Webinar Programı

“Çocuklarımız Okullarda Öğretmeni Rol Model Seçer”

Başkan Gürkan, Eğitime Destek Platformu Toplantısına Katıldı

İlyas Kitap Kafe, Kitapseverlerin Hizmetine Sunuldu

Millet Kıraathaneleri ve Kitap Kafelerin sayısını artırmaya devam eden Yeşilyurt Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüyle imzalanan ‘Gençlik ve Gönüllülük İş Birliği Protokolü’ ile yapımını tamamladığı İlyas Kitap Kafe’yi vatandaşlarla buluşturarak, eğitim yatırımlarına bir tanesini daha ekledi.

Malatya’ya Önemli Bir Merkez Daha Kazandırılıyor

Malatya Dünyaya Şifa Dağıtacak

MTÜ’den Yaşlılara Saygı Haftası Uluslararası Çalıştay’ı

Yaşlılara Saygı Haftası sebebi ile Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) bünyesinde Uluslararası Covid-19 Sonrası Yaşlılık ve Yaşlanma Süreçlerini Toplumsal ve Bireysel Değerlendirmesi Çalıştay’ı gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay'dan Mektup Yazan Öğrenciye Okulunda Ziyaret!

Bostanbaşı İlkokulu birinci sınıf öğrencisi Selen Sezer yarıyıl tatilinde bir hikaye kitabı yazdı ve hikaye kitabı ile birlikte bir de mektup yazarak, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’a gönderdi.

Toplam 23 haber.