Kültür Sanat

Başkan Güder: 'Arslantepe Höyüğü'nü Uluslararası Arenada Güzel Günler Bekliyor' Başkan Güder: “Arslantepe Höyüğü’nü Uluslararası Arenada Güzel Günler Bekliyor”
Kemal Sunal'ın İsmi Memleketi Doğanyol'da Yaşayacak Kemal Sunal’ın İsmi Memleketi Doğanyol’da Yaşayacak
'Malatya Çevreye Duyarlı Çalışmalarıyla Örnek Bir İl' “Malatya Çevreye Duyarlı Çalışmalarıyla Örnek Bir İl”
Başkan Zelyurt Kütüphane Haftasında Öğrencileri Unutmadı Başkan Zelyurt; Kütüphane Haftasında Öğrencileri Unutmadı
Turizm Haftası Kutlanıyor Turizm Haftası Kutlanıyor
Öğretmenler Medeniyetin Kalbi Battalgazi'yi Fotoğrafladı Öğretmenler Medeniyetin Kalbi Battalgazi’yi Fotoğrafladı
Kadın Kooperatifinden AKÇADAĞ-DER'e Ziyaret Kadın Kooperatifinden AKÇADAĞ-DER'e Ziyaret
Yeşilyurt Dalbastı Kirazının Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Yeşilyurt Belediyesine Devredildi Yeşilyurt Dalbastı Kirazının Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Yeşilyurt Belediyesine Devredildi
Başkan Çınar' Yeşilyurt'un Sanatsal Kimliğini Güçlendiriyoruz' Başkan Çınar“ Yeşilyurt’un Sanatsal Kimliğini Güçlendiriyoruz”
Kiltepe Kadın Mesleki Eğitim Merkezi Faaliyette Kiltepe Kadın Mesleki Eğitim Merkezi Faaliyette
Battalgazi Belediyesi'nden Kitapseverlere Anlamlı Hediye Battalgazi Belediyesi’nden Kitapseverlere Anlamlı Hediye
Battalgazi'deki Tarihi Mekanlarda Restorasyon Çalışmaları Sürüyor Battalgazi’deki Tarihi Mekanlarda Restorasyon Çalışmaları Sürüyor
Başkan Gürkan: Niyazı Mısri'nin Eserlerinde İnsan Sevgisi, Birlik ve Beraberlik Vardır Başkan Gürkan: Niyazı Mısri’nin Eserlerinde İnsan Sevgisi, Birlik ve Beraberlik Vardır
Büyükşehir, Dünya Tiyatrolar Gününü Çocuklarla Kutladı Büyükşehir, Dünya Tiyatrolar Gününü Çocuklarla Kutladı
Dünya Tiyatrolar Gününe Özel ' Kılıbık ' Adlı Tiyatro Oyunu  Sahnelendi Dünya Tiyatrolar Gününe Özel " Kılıbık " Adlı Tiyatro Oyunu Sahnelendi
AK Partili Çalık: UNESCO'ya 'Malatya Mutfağı'nın Dahil Olması İçin Çalışmalar Yapıyoruz AK Partili Çalık: UNESCO’ya ‘Malatya Mutfağı’nın Dahil Olması İçin Çalışmalar Yapıyoruz
Battalgazi'nin Tarihi Mekanları Büyülüyor Battalgazi’nin Tarihi Mekanları Büyülüyor
Kentini Bilenler Finalde Yarıştı Kentini Bilenler Finalde Yarıştı
'Penceremden Pandemi' Resim Yarışması'nın Ödülleri Sahiplerini Buldu “Penceremden Pandemi” Resim Yarışması’nın Ödülleri Sahiplerini Buldu
'Kayısı Çiçeği Festivali' Arapgir'de Son Buldu 'Kayısı Çiçeği Festivali' Arapgir’de Son Buldu
Kültür Sanat Haberleri

Başkan Güder: “Arslantepe Höyüğü’nü Uluslararası Arenada Güzel Günler Bekliyor”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, UNESCO Dünya Miras Komitesi’nin 16-31 Temmuz 2021 tarihleri arasında online toplanacaklarını hatırlatarak, “En eski şehir devletinin kurulduğu Arslantepe Höyüğü’nün kalıcı listeye alınması en büyük beklentimiz. Temmuz toplantısında hayırlı ve güzel bir karar bekliyoruz” dedi.

Kemal Sunal’ın İsmi Memleketi Doğanyol’da Yaşayacak

Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay ilçe kütüphanesini bir tanesini daha hayata geçiriyor. Başkan Bay'ın talimatıyla Gökçe Mahallesi'ne Türk sinemasının gülen yüzü, Kemal Sunal adına kütüphane ve anılarının yaşayacağı müze kurulacak.

“Malatya Çevreye Duyarlı Çalışmalarıyla Örnek Bir İl”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, lll. Uluslararası Şehir Çevre ve Sağlık Kongresi, l. Uluslararası Sağlık ve İklim Değişikliği Kongresi “İklim Değişikliği ve Sağlıklı bir Gelecek” temalı programa video konferans sistemiyle bağlandı.

Başkan Zelyurt; Kütüphane Haftasında Öğrencileri Unutmadı

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, Kütüphane Haftası nedeniyle Doğanşehir Belediyesi Turgut Özal Halk Kütüphanesinden yararlanan ve başarılı olan 7 öğrenciye kitap setleri hediye etti.

Turizm Haftası Kutlanıyor

Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Çetin Şişman 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanmakta olan Turizm Haftası ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Öğretmenler Medeniyetin Kalbi Battalgazi’yi Fotoğrafladı

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kadrajdan Kültüre Şehir Hikayeleri” projesi kapsamında Medeniyetin Kalbi Battalgazi’nin tarihi mekanlarını gezen fotoğraf tutkunu öğretmenler, ilçenin tarihi güzellikleri, doğal ve kültürel zenginliklerini fotoğraflayarak, kayıt altına aldı.

Kadın Kooperatifinden AKÇADAĞ-DER'e Ziyaret

Akçadağ Dayanışma Derneğine ziyaret gerçekleştiren Toprak Ana Kadın Kooperatifi Başkanı Ayşe Uzun Kayış ve Bilgin Mantar Firması Sahibi Hayriye Duman Başkan Murat Maskar ve yeni yönetim kurulunu tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Yeşilyurt Dalbastı Kirazının Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Yeşilyurt Belediyesine Devredildi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, Yeşilyurt Dalbastı Kirazı’nın Coğrafi İşaret Tescil Belgesinin Yeşilyurt Belediyesine devredilmesine yönelik protokolü imzaladılar.

Başkan Çınar“ Yeşilyurt’un Sanatsal Kimliğini Güçlendiriyoruz”

Kaymakam Gülenç İle Başkan Çınar, Yeşilyurt Kent Konseyi Kültür Ve Sanat Kurslarını Ziyaret Etti

Kiltepe Kadın Mesleki Eğitim Merkezi Faaliyette

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Özcan, Fen İşleri Müdürü Hasan Özaltun ve Park ve Bahçeler Müdürü Vedat Kaya ile birlikte inşaatı devam eden Kiltepe Kadın Mesleki Eğitim Merkezi’nde ki çalışmaları inceledi.

Battalgazi Belediyesi’nden Kitapseverlere Anlamlı Hediye

Battalgazi Belediyesi, kitabı sevdirme ve okuma alışkanlığını kazandırmak için ‘Kütüphaneler Haftası’ etkinlikleri kapsamında 500 kitap dağıtımı gerçekleştirdi. Gençlik yatırımları kapsamında ilçede yaptığı ve yapacağı yatırımlarla büyük takdir toplayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e, bu etkinlik kapsamında kitapseverlerden de özel teşekkür geldi.

Battalgazi’deki Tarihi Mekanlarda Restorasyon Çalışmaları Sürüyor

Battalgazi ilçesinin Eskimalatya mahallesinde bulunan ve vatandaşlar tarafından 'Korku Ocağı' olarak ta bilinen 'Koca Vaiz Baba Türbesi' ile tarihi Ulu Cami’de, onarım ve restorasyon çalışmaları aralıksız şekilde devam ediyor.

Başkan Gürkan: Niyazı Mısri’nin Eserlerinde İnsan Sevgisi, Birlik ve Beraberlik Vardır

olan Niyazi Mısri’nin sadece yaşadığı döneme değil, aynı zamanda günümüz dünyasına etki eden söylemlerine dikkat çekmek için program düzenlendi. Niyazı Mısri üzerinden hoşgörü kenti olan Malatya’da ortak yaşama kültürü içerisinde birlik ve beraberlik mesajı vermek amacıyla yapılan “Mısri Sofrasında Gönül Sohbetleri” konulubir program düzenlendi.

Büyükşehir, Dünya Tiyatrolar Gününü Çocuklarla Kutladı

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ekibi tarafından 4-6 yaş arasında Semt Konaklarında eğitim gören öğrencilere çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Dünya Tiyatrolar Gününe Özel " Kılıbık " Adlı Tiyatro Oyunu Sahnelendi

Dünya tiyatrolar gününde Battalgazi belediye konferans salonunda Altın kayısı tiyatro topluluğu kılıbık adlı oyun sahnelendi.

AK Partili Çalık: UNESCO’ya ‘Malatya Mutfağı’nın Dahil Olması İçin Çalışmalar Yapıyoruz

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'nın birbirinden lezzetli yemek ve tatlılarıyla gastronomi turizminden pay alması ve UNESCO "Yaratıcı Şehirler Ağı"na alınması için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Battalgazi’nin Tarihi Mekanları Büyülüyor

Gastronomiciler ve Yazarlar, Battalgazi’deki Tarihi Mekanları Gezdi

Kentini Bilenler Finalde Yarıştı

Malatya Kent Konseyi Tarih ve Kültür Mirası Çalışma Grubu, Malatya’mızın tarihini, kültürünü ve önemli şahsiyetlerini genç nesillere tanıtmak ve Malatya ile ilgili farkındalık uyandırmak amacıyla “Kendini Bil Kentini Keşfet” adı ile sadece Malatya temalı bilgi yarışmasının finalini gerçekleştirdi.

“Penceremden Pandemi” Resim Yarışması’nın Ödülleri Sahiplerini Buldu

Battalgazi Belediyesi’nin salgın sürecinde insanların değişen yaşam tarzlarını, alışkanlıklarını ve iletişim biçimlerini görsel sanatlar yoluyla ifade edebilmelerine destek olmak amacıyla düzenlediği “Penceremden Pandemi” konulu resim yarışmasının ödül töreni düzenlendi.

Toplam 31 haber.