Sağlık

Sağlık Haberleri

THD Genel Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Azize Atlı Özbaş Malatya’da Ziyaretlerde Bulundu

Malatya’da 14 Mart Hemşirelik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Türk Hemşireler Derneği Genel başkanı Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dr. Öğt. Üyesi Azize Atlı Özbaş THD Malatya şubesi tarafından...

Sağlıkta Malatya Şanslı Bir İl

Malatya Tabipler odası başkanı Sezai Demirel, Malatya’nın sağlık hizmetleri açısından şanslı bir il olduğunu ve bu yönüyle pandemiyi en ucuz atlatan iller arasında yer aldığını ifade etti

Gözde Sağlık Grubu Yatırımlarına Ara Vermedi”

Gözde Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. İbrahim Karaman, “Dünyanın ev ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz koşullara rağmen Gözde Grubu yatırımları ile büyümesine devam etmektedir.” Dedi.

BEYOND Estetik Yeni Yerinde

BEYOND Estetik Çilesiz Mahallesi Fahri Kayahan Bulvarı Ana Caddesi Üzerinde yer alan Beyaz Kulelerde hizmet vermeye başladı.

Malatya Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. M. Sezai Demirel Oldu

Malatya Tabip Odası Başkanlığı seçimlerinde Malatya E. Sağlık İl Müdürlüğü de yapmış Malatya'nın önemli isimlerinden Uzm. Dr. Sezai Demirel ‘’Meslekte Birlik Grubu’’ kazanarak Malatya Tabip Odası Başkanı Oldu.

İstanbul Malatyalılar Derneğinden Kan Bağışı Kampanyası" Şimdi Sıra Sizde"

Dünya Basın Mensupları Derneği (DBMD) Genel Başkanı Muzaffer TUNÇ, İstanbul Malatyalılar Derneği (İMD) tarafından düzenlenecek olan kan bağışı kampanyasına herkesi destek olmaya çağırdı.

Çınar“ Löseminin İlacı Mutluluk ve Sevgidir”

Başkan Çınar’dan Lösemi Hastası Çocuklara ve Ailelerine Moral Ziyareti

MTÜ’de Canlı Cerrahi Sempozyumu

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Tıp Fakültesi Omurga Cerrahisi Merkezi’nde Canlı Cerrahi Sempozyumu düzenlendi.

LÖSEV Mutlu Et Paketleri İle Mutluluk Paylaştıkça Çoğalıyor

LÖSEV kanser ile mücadele eden ailelerini 12 ay boyunca taze kırmızı et ve et ürünleri ile destekliyor. Mutlu Et Projesi kapsamında bu yıl yüz bin aileye et yardımı yapılacak.

MTÜ’de Tıp Bayramı Büyük Bir Coşku ile Kutlandı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi tarafından 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla planlanan ve hava muhalefeti nedeni ile ertelenen kutlama programı Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Rektör Yardımcıları, Tıp Fakültesi Dekan ve Öğretim Üyeleri ve Tıp Fakültesi öğrencilerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

Kapıya Sıkışan Kediye Yeşilyurt Belediye Ekiplerinden Müdahele

Yeşilyurt Belediye Ekipleri, Bostanbaşı Mahallesinde Demir Kapıya Sıkışan Kediyi Kurtardı

Diş Hekimleri Malatya’da Bir Araya Geldi

Malatya Diş Hekimleri Odası tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin alanında önde gelen uzman konuşmacıların yer aldığı 2.Malatya Ulusal Diş Hekimliği kongresine çok sayıda hekim ve sağlık çalışanı katıldı.

‘Tükenmeyen Nefes İçin Yürüyüş’ Etkinliği Gerçekleştirildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya Valiliği, İnönü Üniversitesi ve Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TUSAD) işbirliği ile 14-20 Mart Pullmoner Rehabilitasyon Haftası nedeniyle ‘Tükenmeyen Nefes İçin Yürüyüş’ etkinliği gerçekleştirildi.

Başkan Güder’den Sağlık Çalışanlarına Anlamlı Ziyaret

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder beraberinde Başkan Yardımcısı Zafer Kırçuval, İsmet Sarıgül ve Belediye Meclis üyeleriyle birlikte 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Malatya İl Ambulans Servisi Başhekimliği ve Battalgazi İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Nevra Yalçın’ı ziyaret ederek, sağlık alanında değerli katkılarda bulunan sağlık çalışanlarının bu özel gününü kutladı.

TÖTM Göğüs Cerrahisi Servisi Törenle Hizmete Girdi

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde yenilenen Göğüs Cerrahisi Servisi ile Bronkoskopi ve Gelişimsel İşlemler Ünitesinin açılışı törenle gerçekleştirildi.

Türkiye’nin 2’inci Biyogüvenlik Düzey 3 Laboratuvarı Malatya’da

Vali Aydın Baruş, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde Biyogüvenlik Düzey 3 Laboratuvarı açılış törenine katıldı.

Pandemide karaciğer yağlanması hızlandı

Yaklaşık iki yıldır devam eden Covid-19 pandemisi sürecinde gerek sağlıksız beslenme, gerekse fiziksel hareketsizliğin artması karaciğer yağlanması sorununun da yaygınlaşmasına neden oluyor.

Çine Belediye Başkanı Karaciğer Nakli için Malatya'ya Getirildi

Aydın Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Karaciğer Nakli olması için Malatya İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsüne sevk edildi. Belediye Başkanı Dinçer'e uygun donör bulunması içinde Aydın'da vatandaşlara çağrıda bulunuldu.

Prof. Dr. Recep Bentli den müjde

Malatya Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada12 kişilik bir basınç odası hizmete açılmıştır müjdesini verdi.

Toplam 68 haber.