Deva Partisi İl Bşk. Onur Güneş'ten Avukatlar Günü Mesajı

DEVA Partisi Malatya İl Başkanı Onur GÜNEŞ 5 Nisan Avukatlar Günü'nde yaptığı açıklamada yargının bağımsızlığı ve avukatlık mesleğinin öneminden bahsetti.

PAYLAŞ
Deva Partisi İl Bşk. Onur Güneş'ten Avukatlar Günü Mesajı
DEVA Partisi Malatya İl Başkanı Onur GÜNEŞ 5 Nisan Avukatlar Günü’nde yaptığı açıklamada yargının bağımsızlığı ve avukatlık mesleğinin öneminden bahsetti.

       Öncelikle demokratik hukuk devletinin olmazsa olmazı yargı erkinin kurucu ve asli unsuru Savunma makamının temsilcileri olan tüm avukatlarımızın gününü içtenlikle kutluyorum. Parti politikamızda ve vicdanlarımızda taşıdığımız inanca göre adalet bilinci, bağımsız ve tarafsız yargı ülkemizin en büyük ihtiyaçlarından birisidir. İnsanlarının huzur ve mutluluk içerisinde refahla ve saygı ile yaşadığı toplumlar da gelişmiş hukuk sistemlerinin farkların müşahede etmekteyiz.

 

       Türkiye Cumhuriyeti oturmuş demokrasisi ve anayasal geleneği ile modern toplumun kurucu unsurlarını özümsemiş, ağır, ciddi bir devlettir. Tüm bu gelişmişliğin ardında adalet sistemine olan güven ve işlerlik bulunmaktadır. Ne yazık ki ülkemizde son yıllarda her ne kadar hukuku hiçe sayan, adalete güveni sıfıra indiren yaklaşımlara şahit olsak ta biz her zaman hukuka olan bağlılığımızı tekrar etmekten kaçınmayacağız. 

 

       Adaletin önemine olan inancımızı ve bağlılığımızı umutsuzluğa düşmeden tesis edeceğimiz günün umudunu kaybetmeyeceğiz. Biliyoruz ki bir ülkenin insanlarının yaşam kalitesi, ekonomik ileriliği, teknoloji ve sanayi atılımları dahil olmak üzere her türlü ilerlemesi ve huzuru ancak hukuk sisteminin gelişmişliğine bağlıdır. Biliyoruz ki adalet terazisinin kıldan hafif ayarı ancak tüm unsurlarının sağlıklı bir şekilde çalışmasına bağlıdır.

 

       Savunma makamının yılmaz temsilcileri olarak gördüğümüz avukatlarımızın da ümit ettiğimiz adalet sisteminde yerleri fevkalade mühimdir. Avukatlarımızın sorunları, avukatlarımıza yönelen fiziksel şiddet, bürokratik her türlü baskı ve sıkıntılar çözülmeden asla sağlıklı bir savunmadan bahsedemeyeceğiz. Sağlıklı bir savunmadan söz edemediğimiz zaman sağlıklı bir hukuk sisteminden de söz edemeyeceğiz.

 

         Parti mensubu on binlerce avukat kardeşimiz başta olmak üzere tüm hukuk camiasının bu özel gününü kutlar, gelecekte görmek istediğimiz ‘’ Güçlü Savunma, Etkin Adalet’’ düzenini tesis etmiş olmayı ümit ederiz.

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN