İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi

Büyükşehir Belediyesi Çalışanlarına Mesleki Kurs Eğitimi Verdi

PAYLAŞ
İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi
Büyükşehir Belediyesi Çalışanlarına Mesleki Kurs Eğitimi Verdi

       Malatya Büyükşehir Belediyesi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı hizmet veren Mesleki Yeterlilik Kurumu ile iş birliği yaparak, bir mesleki kurs düzenledi.


       Nitelikli iş gücünün arttırılması iş gücü ve istihdam bağının güçlenmesi ve iş kazalarının en az indirgenmesi noktasında Büyükşehir Belediyesi tarafından Mesleki Yeterlilik Kurumu ve buna bağlı mevzuat dahilinde mesleklere standart ve çalışanlara belge kazandırmak için kurs düzenlendi. 


BİRİM SORUMLUSU CEMİL BAYER KURS HAKKINDA BİLGİLER VERDİ


        İlk etapta amaçlarının belge zorunluluğu olan mesleklerinicra edilmesine yönelik olduğunu ifade eden İş Sağlığı ve Güvenliği Birim Sorumlusu Cemil Bayer, “Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak nitelikli, iş gücünün arttırılması iş gücü ve istihdam bağının güçlenmesi ve iş kazalarının en az indirgenmesi noktasında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı hizmet veren Mesleki Yeterlilik Kurumu ile iş birliği yaparak mesleki yeterlilik kurumu ve buna bağlı mevzuat dahilindemesleklere standart ve çalışanlarıma belge kazandırmayı sürdürmekteyiz” dedi.


        Bayer,  İstatistiklere göre birçok mesleki belge zorunluluğu ile iş kazalarını yüzde 25 azaldığını söyleyerek, “Amacımız başta belge zorunluluğu olan mesleklerini icra edenler olmak üzere tüm çalışanlarımızın mesleki yeterlilik sahibi olmalarıdır. Biliyoruz ki mesleki yeterlilik belgesi çoğaldıkça iş kazaları da azalacaktır. Bu vesile ile çalışanlarımızın sağlığına ve iş güvenliğine önem veren başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a, birimimize desteklerini esirgemeyen Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’na teşekkür ederiz. Sağlıklı bir Malatya ve Türkiye için önce İş Sağlığı ve Güvenliği diyoruz” şekline konuştu.


“SÜRECİ BAŞLATAN SELAHATTİN GÜRKAN BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”


         Sağlık ve Soysal Hizmetler Daire Başkanlığı Mezarlıklar Şube Müdürü Osman Gönültaş ise bu tarz mesleki yeterlilik eğitimlerin çalışanlar için verimli olduğunu belirtti. Gönültaş, “Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği biriminin yapmış olduğu mesleki yeterlilik kursu mezarlıklarda bugün itibariyle başlamıştır. Bu süreci başlatan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ave daire başkanlıklarına teşekkür ederiz. Bu anlamda mezarlıkta çalışan tüm arkadaşlarımız mesleki yeterlilik belgesini alarak da daha verimli bir ortam oluşacağından eminiz. İş kazalarının minimum seviyeye düşürülmeye çalışılacaktır. 


        Çalışmalardan dolayı tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı hizmet veren Mesleki Yeterlilik Kurumu ile düzenlenen kursa ziyarette bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, kursiyerlere başarılar diledi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN