'Kırmızı Çizgi' Uygulaması Malatya'da Da Gerçekleştirildi

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılında yaya önceliği konulu projeye yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan ve Malatya'da da uygulanan 'Kırmızı Çizgi' çalışmasına Malatya Büyükşehir Belediyesi de katılım sağladı.

PAYLAŞ

        İnönü Caddesi'nde gerçekleşen farkındalık etkinliğine, Vali Vekilli Mustafa Şahin, Malatya Belediye Başkan Vekili Vahap Erdem, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, MESOB Başkanı Şevket Keskin, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

 

        İnönü Caddesi’nde ve ilçelerde debaşlatılan ‘Kırmızı Çizgi’çalışmaları kapsamında kavşak giriş ve çıkışları, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlama, geçmek üzere olan yayaları durdurarak ilk geçiş hakkı verilme farkındalığının oluşturulması hedefleniyor. Belirlenen bölgelerde yaya geçitlerindeki orta şeritler sembolik olarak Malatya Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nın katkılarıyla kırmızıya boyandı. Özellikle sürücülere 'Yaya önceliği kırmızı çizgimiz'dir mesajı verildi. Uygulamayla birlikte yaya geçitlerindeki 'kırmızı çizgi' uygulamasıyla beraber trafik denetimleri de artırılacak.

 

       Uygulamanın yapıldığı İnönü Caddesi’nde açıklama yapan Malatya Vali Vekilli Mustafa Şahin, "İçişleri Bakanlığımız tarafından başlatılan bir dikkat çalışması, bir farkındalık oluşturma etkinliği başlatıldı. Trafik işaretlerinin olmadığı veya trafik polisinin olmadığı okul ve benzeri yerlerde sürücülerin yaya geçitlerinde hızlarını kesmelerini ve araçlarını durmalarını istiyoruz. Yaya geçtikten sonra yoluna devam etsin. Bu konuda herkesin duyarlı olmasını istiyoruz”dedi.

Editör

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN