MEB Ölçme, Değ. ve Sınav Hizmetleri Genel Müd. Dr. Sadri Şensoy Malatya'da

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy Malatya ziyaretinde Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırmasında (PIRLS) Türkiye'yi temsil edecek olan okulları ziyaret etti.

PAYLAŞ
MEB  Ölçme, Değ. ve Sınav Hizmetleri Genel Müd. Dr. Sadri Şensoy Malatya'da
Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy Malatya ziyaretinde Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırmasında (PIRLS) Türkiye’yi temsil edecek olan okulları ziyaret etti.
Malatya Derin Haber - Editör

        Genel Müdür Dr. Sadri Şensoy okullarımızda yapılan çalışmalar ve projeler hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’dan bilgiler aldı.


         Ardından Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırmasında Türkiye’yi temsil edecek olan Yeşilyurt Özal İlkokulu, Yeşilyurt Dilek İlkokulu, Battalgazi Tevfik Memnune Gültekin İlkokullarına ziyarette bulunarak öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi. Öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Genel Müdür Dr. Sadri Şensoy, okul idarecileri ve öğretmenler ile bir süre görüşerek, PIRLS hakkında bilgiler verdi.


        Malatya ziyareti hakkında değerlendirmede bulunan Genel Müdür Dr. Sadri Şensoy ; “Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırmasına katılacak olan okullarımızı yerinde görmek ve ihtiyaçlarını belirlemek için Malatya’ya ziyarette bulunduk. İncelemelerimiz sonucunda okullarımızdaki her türlü eksikliklerin giderildiği ve çocuklarımızın uygulamaya hazır olduğunu gördük.


          Bu vesile ile Malatya’ya ilk defa geldim. Malatya tarihine sahip çıkan güzel bir anadolu şehri. Ayrıca Malatya’ya elektronik sınav merkezi açılmasına karar verdik, Ankara’ya döndüğümüzde bununla ilgili çalışmalara başlayacağız. İl Müdürümüz ve ekibine misafirperverliklerinden dolayı çok teşekkür ederim.” dedi.


        Genel Müdür Dr. Sadri Şensoy İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme ve sınav hizmetleri birimi ile toplantı yaparak, yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN