MHP Malatya Teşkilatı Ziyaretlerine Devam Ediyor! Başkan Samanlı' Herşeyimizi Şehit ve Gazilerimize Borçluyuz'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, il genelindeki ziyaretlerine yoğun bir tempo ile devam ediyor.

PAYLAŞ
MHP Malatya Teşkilatı Ziyaretlerine Devam Ediyor! Başkan Samanlı' Herşeyimizi Şehit ve Gazilerimize Borçluyuz'
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, il genelindeki ziyaretlerine yoğun bir tempo ile devam ediyor.
Malatya Derin Haber - Editör

        Başkan Samanlı güne bir çok programı sığdırdı. MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, “Malatyamız ve hemşerilerimiz için durmadan, dinlenmeden çalışmayı kendimize ilke edindik" dedi. Her şeyin güçlü bir Malatya için olduğunu söyleyen MHP Malatya İl Başkanı Samanlı şöyle dedi: "Herkes en iyi bildiği işi yaparsa şehrimiz daha çok kalkınacak, bunun bilincinde olduğumuz için en iyi bildiğimiz işi yapıyor; şehrin içtimai düzenini tahsis etme gayretini gösteriyor ve siyasi gücümüzü zirvede tutuyoruz. Malatya’mızın her şeyin en iyisine layık olduğunu her paragraf başında, her kürsü konuşmasında, her özel günde dile getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz.” 

           Malatya 15 Temmuz Milli İrade Ocakları ziyareti ile başlayan MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, dernek başkanı ve yönetimi ile istişarelerde bulundu. Buradaki ilgi ve alakadan ötürü müteşekkir olan Başkan Samanlı; “15 Temmuz, büyük ve kirli oyunların yerle yeksan edildiği müthiş bir birliğin ve karşı koymanın adıdır. İktidar için kurulmuş hain planların bir bir gün yüzüne çıktığı ve bertaraf edildiği 15 Temmuz gecesi Ankara’da bulunan ve hükümet yanlısı duruşu ile birlik ve beraberliğin yurttaki sulh için ne denli elzem olduğunu tüm hainlere gösteren MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, bu konudaki hassasiyetinin bizlere de fazlasıyla sirayet etmesine vesile olmuştur. Bizler, bu derneğin kuruluşundan oldukça memnunuz. 

         Bu kanlı darbe girişiminin unutulmaması ve tekrarının yaşanmaması adına derneğimize gereken tüm desteği vereceğimizi dernek başkanımıza da ilettik.” şeklinde konuştu. Samanlı bu ziyaretinin ardından Türkiye Gazi ve Şehitleri Vakfı’nı ziyaret etti. Vakıf Başkanı ile görüşmeler gerçekleştirdikten sonra Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ni ziyaret eden Başkan Samanlı burada da büyük bir ilgi ve alaka ile karşılandı. Dernek ziyaretleri ardından genel bir açıklama yapan MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı şunları söyledi: 

HERŞEYİMİZİ ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE BORÇLUYUZ 

        “Bu vatan tüm bölücülere ve fitne ehline rağmen dimdik ayaktaysa bunun müsebbibi şüphesiz mukaddes şehitlerimiz ve gazilerimizdir. Gözünü kırpmadan canlarını bu vatan uğruna feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Memleketteki bu nizamı ve huzuru onlara borçluyuz. Bu yüzdendir ki; bizler var oldukça her bir şehidimizin dökülen kanının hesabı en başta bizim tarafımızdan sorulacak, her bir gazimizin hakkı sonuna değin yine bizzat bizim tarafımızdan korunacaktır.

 HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ 

         Milliyetçi Hareket Partisi olarak gazilerimiz ve şehitlerimiz için kurulmuş tüm dernek ve vakıflara her türlü desteği vermeye hazırız. Hem şehitlerimizin hem de gazilerimizin her daim haklarını korumak ve ailelerine destek olmak için kurulmuş tüm dernekleri ziyaret etmek bizlerin en şanlı ve en birincil görevidir.

         Ziyaretlerimiz esnasında bizi güler yüz ve hoş kelam ile karşılayan, Bizimle istişare halinde olmaktan kıvanç duyduğunu ileten dernek ve vakıf başkanlarımız bilsin ki biz de Milliyetçi Hareket Partisi olarak, onlarla çalışıyor ve görüşmeler yapıyor olmaktan ziyadesiyle memnunuz. Malatyalı hemşerilerimiz tarafından yeterince ziyaret edilmeyen ve bu yüzden hemşerilerimize biraz da kırgınlıklarını ifade eden dernek ve vakıflarımızın da ayrıca sesi olmak isterim. Özellikle şehit ve gazi ailelerine gereken ehemmiyetin verilmediği konusundaki haklı serzenişi tüm Malatya’nın bilmesini isterim. Bizler için şehadete yürümüş yiğit vatan evlatlarının arkasında bıraktığı ailelerine şehrin her yerinde, kurumların her kademesinde gereken ilgi ve alaka gösterilmelidir. Bu nizam sağlanana dek, onların arzu ve temennilerini ilgili mercilere iletmekten bir an olsun vazgeçmeyeceğiz.”

          Gününün büyük bir kısmını dernek ve vakıf ziyaretlerine ayıran MHP İl Başkanı, öğleden sonra MHP İl Başkanlığında ziyaretçilerini kabul etti. Mimarlar Odası Başkanı ve yönetimini ağırlayan Samanlı, Oda Başkanı ile istişarelerde bulundu.

         Yapılmış ve yapılacak olan projeler hakkında görüşmeler gerçekleştiren Samanlı, yoğun geçen günü Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetim Kurulu toplantısı ile tamamladı. Başkan Samanlı; “Yönetimim ile yaptığımız istişare toplantısında bazı kararlar aldık. Diliyorum ki Partimiz ve Malatya’mız için aldığımız bu kararlar hayırlara vesile olur” şeklinde konuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN