MHP Mv. Fendoğlu Alparslan Türkeş'in Vefatının 24'üncü Yıl Dönümünde Bir Mesaj Yayınladı

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) MYK Üyesi Ve Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Cennet Mekan Merhum Başbuğ Alpaslan Türkeş'in Vefatı'nın 24. Ölüm Yıl Dönümünde Bir Mesaj Yayınladı.

PAYLAŞ
MHP Mv. Fendoğlu Alparslan Türkeş'in Vefatının 24'üncü  Yıl Dönümünde Bir Mesaj Yayınladı
MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) MYK Üyesi Ve Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Cennet Mekan Merhum Başbuğ Alpaslan Türkeş’in Vefatı'nın 24. Ölüm Yıl Dönümünde Bir Mesaj Yayınladı.
Malatya Derin Haber - Editör

MHP Malatya Milletvekili Fendoğlu mesajında;

 

     “Türk Dünyasının Başbuğ’u, Ülkücü hareketin ve Milliyetçi  Hareket Partisinin Kurucu Lideri 4 Nisan 1997 tarihinde, fani hayattan ebedi âleme arkasında gözü yaşlı milyonlar bırakarak göçen, Cennet Mekan  Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Hakka yürüyüşünün akabinden geçen 24 yıla rağmen acısı aynı tazelikle kalbimizde, fikirleri, mücadelesi ve şahsiyeti aynı canlılıkla önümüzdedir.

 

       Türk Dünyasının Başbuğ’u, Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, 80 yıllık hayatının hemen hemen tamamını ülkülerine vakfetmiş bir şuur, gönül ve dava insanıdır.

 

Attığı her adımı millet yararına, söylediği her sözü vatan lehinedir.

 

       O, yalnızca son yurdumuzla sınırlı kalmayan, Türk’ün yaşadığı her yere umut güneşi gibi doğan milli bir heyecan, milliyetçi bir kılavuz ve Türk-İslam medeniyetinin yılmaz bir savunucusudur.

 

       Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş zamanının kabuklarını kıran, çağına damga vuran, Türk-İslam ülküsünü bayraklaştıran inanmış bir dava insanıdır.

 

Türk Milletinin yetiştirdiği en büyük Devlet Adamlarından biridir.

 

       Yüce dinimizin buyruklarından hiçbir zaman ödün vermemiş, zorlukları Cenab-ı Allah’a sığınarak ve milletimize güvenerek aşmaya çalışmıştır.

 

       O, herşeyden önce yüksek bir şahsiyet sahibi kişi olarak, kendisini adadığı Türk milletinin; mutluluğu ve esenliğini, Türklüğün itibarını, haysiyetini ve varlığını korumak için insanüstü bir çaba göstermiştir.

 

       Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in tavizsiz, milli, donanımlı, sağlam ve tutarlı siyaseti, Türkiye’nin geleceği ve Türk milletinin kardeşliği için hep ümit kaynağı olmuştur.

 

       Türk milliyetçileri, Rahmetli Başbuğumuzun manevi rehberliğinde kuruluşunun 100. yılı olan 2023’te Türkiye’yi lider ülke olma hedefine inşallah ulaştıracak ve Türk milletinin önündeki tüm bariyerleri bir bir yıkacaktır.

 

Bu hedefe ulaşmak, Başbuğumuzun siyasi mirası, bizim de ona olan gönül ve dava borcumuzdur.

 

       Bu vesile ile kalplerimizdeki yeri, gönlümüzdeki zirvesi asla değişmeyecek olan Cennet Mekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e  ve bugün hayatta olmayan bütün dava arkadaşlarımıza, tüm şehitlerimize bir kez daha Cenab-ı Allah’tan Rahmet diliyorum. Hepsini, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Ruhu şad, kabri nur, mekânı cennet olsun.”

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN