Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Toplantısı Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan ayı ilk toplantısını Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında, Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Toplantısı Yapıldı
Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan ayı ilk toplantısını Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında, Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirdi.
Malatya Derin Haber - Editör

         Malatyalıların ve Meclis Üyelerinin ramazan ayını kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan; “Ramazan Ayınınülkemize, milletimize, alemi İslam’a ve insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Bütün arkadaşlarımızın Ramazan ayını tebrik ediyorum. Ayrıca Akçadağ Meclis Üyemiz Mehmet Korkmaz Korona Virüs nedeniyle vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan Rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum,Meclisimizin başı sağ olsun. Mehmet Korkmaz’ın yerine Akçadağ Meclis üyesi olarak Bekir Şeker bundan böyle bizimle olacak.

 

        Ayrıca Meclis Üyemiz Hasan Demez’in de abisi Hakk’ın rahmetine kavuştu. Merhuma Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum. Bütün Rahmeti Rahmana kavuşmuş bütün hemşehrilerime de Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Temennimiz ve dileğimiz odur ki Ramazan ayı hürmetine hem kovid belasından hem de diğer musibetlerden Allah memleketimizi, milletimizi ve şehrimizi esirgesin” şeklinde konuştu. 


       Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündemde yer alan Meclis Başkan Vekilliği, Meclis Kâtipliği, Encümen Üyeleri ve komisyon üyelerinin belirlenmesi için seçim yapıldı. Yapılan seçim sonucunda; 

 

Meclis Başkan Vekilliğine


1.    Başkan Vekili Selim Pilten 2. Başkan Vekili Vahap Erdem

 

Meclis Katipliğine


Asil: Özlem Pelitoğlu – İbrahim Aydoğan


Yedek: Mahmut Özbaysar – Habip Ahmet Şahin

Encümen Üyeliğine 


Mehmet Çolak – Hasan Demez Zafer Kırçuval – İbrahim Aydoğan¬–  Özlem Pelitoğlu

 

İmar ve Bayındırlık Komisyonu Üyeliğine


Nevzat Aslan – Süleyman Bayram – Vahap Erdem – Selim Pilten – Habib Ahmet Şahin – Mustafa Umut Yalçın –Günnur Tabel


Plan ve Bütçe Komisyonuna


Özlem Pelitoğlu –Mustafa Umut Yalçın – İbrahim Aydoğan – Mahmut Özbaysar – Hasan Demez – Emin Kılıçaslan – Murat Alabaş


Çevre ve Sağlık Komisyonuna


Kadircan Esen –Hasan Kaplan – Lütfu Gültekin - Hasan Karakaş - Hulusi Kaya - Mehmet Mustafa Evin -  Murat İnan – Hasan Yılmaz


Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonuna


Özlem Pelitoğlu – Kemal Deniz – Hulusi Kaya – Rüstem Çatı – Hasan Hüseyin Doşar – Nedim Çeker – Kadir Yoldaş – Hasan Avşar 


Ulaşım Komisyonuna


Zafer Kırçuval – Süleyman Bayram – Bekir Şeker – Selim Gültekin - Hasan Çalışgan – Hüseyin Akşahin – Basri Yılmaz 


Hukuk İhtisas Komisyonuna 


Mustafa Umut Yalçın – Vahap Erdem – Selim Pilten – Hasan Demez – Mehmet Çolak – İbrahim Fehmi Kütan


         Yapılan seçimler sonrasında gündemde yer alan diğer maddelerin ise bir sonraki toplantıda görüşülmesine karar verildi. Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı Meclis toplantısının ll. Birleşimini 16 Nisan Cuma günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı. 

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN